Ana Sayfa     Firma Profili     Ürünler     Yemişlerin Faydaları     Sipariş Formu     İletişim
Yemişlerin Faydaları
 
Nohut ve Lebledi
Leblebi yemek mide asidini alır. Vücudun su toplamasına iyi gelir. Sarılığa iyi gelir. Bağırsak yumuşatıcıdır. Bademle birlikte kilo aldırır. Erkekten kaynaklanan kısırlığa önemli bir gıdadır.

Tatlı Badem
A-B1-B2-B5-B6-PP C Vitamini içerir. Vücuda kuvvet verir. Öksürük, grip ve bronşite iyi gelir. Aç karna yenmeye devam edildiğinde böbrek taşlarını ağrısız düşürür. Kan yapar.

Yer Fıstığı
Çocukların gelişimini sağlar. Vücudun posa ihtiyacını giderir. El titremesini giderir. Şeker hastalarına bilhassa faydalıdır. Mide ekşimesini giderir.

Kabak Çekirdeği
C, B ve E vitaminleri içerir. Kabızlık ve baş ağrılarını giderir. Sabahları aç karna 300 gram çekirdek yiyenin tenya, solucan ve kurtlarını
öldürür. Kabak çekirdeği kaynatılıp içilirse idrar söktürür.

Antep Fıstığı
Yemeye devam edildiğinde mesane yollarındaki kumu temizler. İdrar söktürür. Balgam söktürür. Öksürük ve bronşiti giderir. Safra ve böbrek ağrılarını giderir. Vücudun gelişimini sağlar ve vücuda kuvvet verir.

Ceviz İçi
Kuvvetli bir besin maddesidir. Her gün beş on adet ceviz yemek beyinsel işlevleri kuvvetlendirir.

Fındık İçi
Vücudun dinç kalmasını sağlar. Fındık öğütülüp balla karıştırılıp yenirse öksürük ve mide ülserine iyi gelir. Kollestrolü düşürür. Sinirlerin ve beynin haber alma kuvvetini arttırır. Yolculuk, konferans ve imtihan gibi zamanlarda fındık yemek beyni çalıştırır.

İncir
Besin değeri yüksektir. Enerji ve vitamin kaynağıdır. Zehirlenmeyi önler. İdrar söktürür. Mide tembelliğini giderir. Bronşları yumuşatır. Romatizmaya iyi gelir. Karaciğer ve dalaktaki tıkanıklığı açar. Kalbin düzgün çalışmasını sağlar. Tansiyonu dengeleyen yegane ilaçtır. Basura iyi gelir. Dişleri beyazlatır. Sara hastalığına faydalıdır. Annelerin sütünü arttırır. Balgam söktürür. Kızamık felç ve damar tıkanıklığına faydalıdır.

Kayısı
A, B, C, PP vitaminleri içerir. Bağırsak solucanını öldürür. Sinir zafiyetlerini giderir. Hazmını kolaylaştırır. Beyin yorgunluğunu giderir. Susuzluğu giderir. Bağırsakları çalıştırır. İştah açar.

Üzüm
Yorgunluk gidericidir. A vitamini yüksek miktarda bulundurduğu için göze iyi gelir, Sinirleri teskin eder. Karaciğeri güçlendirir. Şişmanlatır. Hazım kolaylaştırır. İshal kesicidir. Kanı temizler. Tansiyonu düşürür. Basura faydalıdır. İçki bıraktırır. Böbrek taşlarını eritir. Safra düzenleyicidir. Baş ağrılarını giderir.

Dut Kurusu
İdrar söktürücüdür. Karaciğeri kuvvetlendirir.

Erik Kurusu
Tembel bağırsakları çalıştırır. Öksürük ve boğmacaya kaynatılıp içilirse îyi gelir. İdrar söktürücüdür. Terlemeye iyi gelir. Karaciğeri güçlendirir.

Siyah Üzüm
Siyah üzüm yemek ve suyunu içmek kan yapar. Boğmaca bronşit ve romatizmaya iyi gelir.

Hurma
Sodyum, Protein, Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum, Demir, Kükürt, Fosfor, Klor, B1, B2, A ve C vitaminlerini ihtiva eder. Diş etlerini kuvvetlendirir. Karaciğeri güçlendirir Bağırsak tembelliğini izale edicidir. Kısırlık tedavisine ilahi bir ilaçtır. Göze kuvvet verir. Vücuttaki zehirleri atıcıdır. İştah açıcıdır. Bol miktarda demir bulundurduğu kan yapar. Bol lifli olduğu için hazmi kolaylaştırır. Kolestrol ve damar sertliğini yok eder. Vücuttaki şeker oranını ayarlayan tek meyvedir, Adeleleri kuvvetlendirir, asabilik ve sinir bozukluğunu teskin eder. Kalp çalışmasına faydalıdır. Mideyi kuvvetlendirir, böbrek kumları iltihabını yok eder. Balgam öksürük grip ve soğuk algınlığına iyi gelir.

Ihlamur
Kaynatılıp içildiğinde göğsü yumuşatır. Öksürük ve balgalama iyi gelir. Mide rahatsızlıklarında hazmı kolaylaştırır. Mide yanması ve kusma gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Grip ve nezleye îyi gelir. Kulunç ve bel ağrıları bağırsak ve böbrek iltihaplarına faydalıdır.

İğde
Bağırsak bozukluğu ve ishale karşı çok etkili bir ilaçtır. İdrar tutamayanlara etkilidir. Kusma ve mide bulantısını önler.